Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncertní duo J. Filipová, R. Svobodová

Koncertní duo Jaroslavy Filipové a Renaty Svobodové - Fraisové vzniklo v roce 2012 v Brně a pokračuje v rámci pravidelné koncertní spolupráce.

r.f-14.jpg

Duo se zaměřuje ve svých koncertech na ukázky široké řady autorů a to od dob raného baroka až po současné skladatele. Snaží se tak přiblížit i nevyhraněnémmu posluchači krásy jednotlivých hudebních stylů i žánrů. 

Programy koncertů jsou uzpůsobeny rovněž prostorám, pro něž jsou připravonány a to jak pro prostory sakrální tak i světské, za doprovodu klavírního i varhanního. 

 

Jaroslava Filipová (nar.1985) Pochází z Hartmanic u Poličky. V letech 2000-2006 vystudovala Konzervatoř v Pardubicích ve třídě Mgr. Pavlíny Smutné. Dále pokračovala ve studiu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně u doc. Ivana Gajana a prof. Jaroslava Smýkala v oboru hra na klavír a klavírní pedagogika. V letech 2010 až 2011 úspěšně absolvovala zahraniční stáž v Dráždanech na Hochschule für Musik, kde studovala ve třídě prof. Gunnara Naucka. Během studia se zúčastnila domácích i zahraničních soutěží a kurzů např. Concertino Praga, Virtuosi per musika di Pianoforte Ústí nad Labem, pro Bohemi Ostrava, Mezinárodní Schubertova soutěž pro klavírní dua Jeseník, Citta di Padova, mezinárodní mistrovské interpretační kurzy Meissen. Pravidelně konzultuje u pianistky Dory Novákové – Wilmington na Hochschule für Musik v Mnichově. Aktivně se účastní projektu „Za hranice klávesnice“ určený pro žáky ZUŠ. V současné době se věnuje pedagogické, koncertní a komorní činnosti.

 

img_20141028_110058.jpg